Pokud by chtěl někdo něco napsat...

 

Fórum

 
Přidat nový příspěvek
 
 
 
b i u :) :D :( :o) ;) :'( >:) :B-) 8-) :-{ =) >:( ? ! {}
 

 

 1. reaguj | 16. Prosince 2017, 01:24 David reaguje: [mail]

  Až dnes jsem se dozvěděl o Editině smrti a o celém jejím tragickém osudu.. Dřív jsme si psali na lide.cz na fóru o sebevraždě. Ještě na té staré verzi. Je to pár let zpátky už a prakticky jsem ji tam poznal jako dospívající slečnu, zřejmě ještě před tím, než u ní nějaká nemoc propukla. Vždy mi přišla neobyčejně nádherná a svými názory jedinečná. A po tom, co jsem si to tu mohl celé přečíst.. jsem zarmoucen nad jejím osudem. Nad tím, že tak výjimečná osobnost toho musela tolik protrpět a nikdo ji nedokázal pomoci a nikdo ji nechytl za ruku. Tak, jak viděla ona svět, by ho měli vidět všichni. Protože hodně pravdy ve svých myšlenkách napsala a musela v sobě mít tolik pokory, že člověku až zůstává rozum stát. Nikdy jsme se neviděli osobně, ale z videí opravdu působí jako andílek a z toho, co napsala i andělem být musela. Je mi vážně líto, že jsem s ní nenavázal hlubší vztah a nemohl ji více poznat. Je to šíleně smutné, že tak mladá, talentovaná, oduševnělá, skromná a pokorná dívka, která chtěla jen žít, musela trpět po všech stránkách. Mrzí mě, že jsem neusedl na lavičku a za tu ruku ji nechytl.. Kéž bych ji mohl poznat více. Snad už nezažívá žádná muka a pokud opravdu věřila v Budhismus, věřím, že došla svého klidu.

  16. Prosince 2017, 12:24 David reaguje:

  A jestli se můžu zeptat, co se stalo s domkem, ve kterém bydlela? :)

 2. reaguj | 10. Prosince 2017, 13:30 Ján SK reaguje:

  Ahoj, úprimnú sústrasť pozostalým, veľmi smutný príbeh 6 želám si aby sa takéto prípady niky nestali.
  Žijeme v prebytku a technologického pokroku pritom vlastnému telu a prírode okolo nás stále nerozumieme. Borelióza stojí tak veľa ľudských síl po celom svete a stále sme na ňu prikrátky, počet prípadov neustále rastie, lekári sú bezmocní 10
  Prajem každému pevné zdravia, čistú myseľ 13 a úprimnú lásku 15

 3. reaguj | 17. Listopadu 2017, 16:44 Adelka reaguje:

  Karle vzpomínat nestačí. nepřemýšlel jste ten příběh posunout. směr lékaři, lékařská komora, ministerstvo Z,,,\r\n

  05. Prosince 2017, 11:49 Karel reaguje:

  Asi myslíte si stěžovat na postup a jistou lhostejnost lékařů a lékařského systému v jejím případě. I já coby laik si v případě boreliozy uvědomuji, že její léčba je nejspíš u nás podceňována. Dlouhodobější kombinace antibiotik předepíše jen několik málo lékařů v republice. Na druhou stranu, Editce to mnohaleté užívání vysokých dávek antibiotik bezesporu uškodilo, proto bych neřekl, že je v tomto ohledu vhodným případem k argumentaci na změnu přístupu lékařské komoy k léčbě borelizy. Nehledě na to, že u chronické formy ona sama spíš věřila na ne-antibiotické protokoly. A těžko říct, jakou roli hrála borelioza v tom, co prožívala poslední dva měsíce před smrtí. Asi velmi důležitou, ale Editka sama si myslela, že v tom musí být ještě něco jiného. Což podporuje i to, že jí v té době našli v mozkomíšním moku herpes viry. Možná tohle bych lékařům vyčítal, najdou jí něco takového a nic s tím nedělali. Já měl opar jednou v životě a nebylo to nic příjemného, když má člověk jeho viry v mozku, musí to být miliónkrát horší.

 4. reaguj | 05. Srpna 2017, 20:18 Karel reaguje:

  Přidal jsem na youtube pár videí, stačí kliknout na "Karel" u tohoto příspěvku.

 5. reaguj | 20. Července 2017, 20:46 pan CH reaguje:

  spominam 6

 6. reaguj | 19. Července 2017, 21:41 brunhilda reaguje:

  Dnes je to rok, a já nepřestanu vzpomínat. Pořád se mi tomu nechce věřit... 15 3

 7. reaguj | 19. Července 2017, 06:35 Karel reaguje:

  Je tomu přesně rok... Stejně jako dnes byl tehdy pravý letní slunečný den, pro někoho krásný a bezstarostný, pro jiného poslední... Doplnil jsem nějaké věci do "Její poznámky" a "Zdravotní stav jejími slovy".

 8. reaguj | 12. Dubna 2017, 23:03 Slza reaguje:

  Po tváři duší empatických, podobně trpících stéká a: jezírko se plní a plní až jednou přeteče a zatopí pustý kraj nevědomosti a přezíravosti. Srdce planoucí a laskavá nikdy nenechají zhasnout oheň pravdy. Sbohem. 15

 9. reaguj | 09. Dubna 2017, 17:51 pan CH reaguje:

  chysta sa nejake spomienkove stretko okolo datumu umrtia tento rok? dik

  22. Dubna 2017, 12:37 Karel reaguje:

  O střetnutí jsem nepřemýšlel. Ale pokud by měl někdo zájem, není problém se kdykoli sejít a zavzpomínat si.

 10. reaguj | 29. Března 2017, 16:55 .... reaguje:

  v sekci "CO MĚLA RÁDA" je napsaný čs. ovčák
  má to být 1) čs. vlčák nebo 2) (německý) ovčák? děkuji, je to pro mě důležité

  30. Března 2017, 19:32 Karel reaguje:

  Děkuji za upozornění, opravím to. Má to být československý vlčák. Editka to v poznámkách měla napsáno správně, ale já měl vsugerováno ovčák místo vlčák, myslel jsem si, že se spletla. Líbilo se jí na něm, že je to zkříženec s vlkem, že má větší osobnost než ovčák a i další věci.

1-10 | 11-19

 

2017 E-mail