Pokud by chtěl někdo něco napsat...

 

Fórum

 
Přidat nový příspěvek
 
 
 
b i u :) :D :( :o) ;) :'( >:) :B-) 8-) :-{ =) >:( ? ! {}
 

 

 1. reaguj | 11. Dubna 2018, 01:14 Rybka reaguje:

  Přečetla jsem vše o Editce a pořádně si pobrečela. Pak jsem byla plná toho co napsat a nakonec jsem dokázala jen pozorovat blikající kurzor. Vím co je to infekce a jak jsou to šílené bolesti ze kterých není východisko.......Editko neboj se, za řekou Styx žádné utrpení neexistuje.

 2. reaguj | 14. Března 2018, 16:12 Tibor reaguje:

  Borela sa liecit dlhodobym branim ATB da, ale treba k nim pridat dalsie lieky na virusy, plesne, imunitu atd... Ona toto zrejme neurobila... Co bola chyba. Ale minocyklin ju rozhodne nezabil, viem ako jej bolo, prezil som to same... a preco sa rozhodla tak, ako sa rozhodla.

 3. reaguj | 28. Února 2018, 22:34 Jaroslav Malý reaguje: [mail]

  Tohle jsou nejsmutnější řádky, které jsem kdy četl :(. Také s boreliózou dlouhé roky bojuji, takže dokážu Editku částečně pochopit. Je mi to hrozně moc líto.

 4. reaguj | 18. Ledna 2018, 07:34 Tibor reaguje: [mail]

  No brat doplnky nestaci, bolo treba nasadit liecbu, tvrdu liecbu na plesne a viry, tak ako na liecbu borely a aj nieco silne na podporu imunity. Rozhodne ATB a doplny ako vitaminy a podobne nestaci.

 5. reaguj | 11. Ledna 2018, 19:55 Tibor reaguje: [mail]

  Kde je pochovana ?

  16. Ledna 2018, 19:23 Karel reaguje:

  Pochovaná je na hřbitově v Jablonci nad Nisou.

 6. reaguj | 11. Ledna 2018, 11:05 Tibor reaguje: [mail]

  No ako keby som cital o sebe... Je to cudne, ale mne toto tiez zacalo v 2013tom a presne to co popisuje. Skoda, ze sme sa nezoznamili, isto by to takto nedopadlo. Liecbu aku brala beriem aj ja, lenze urobila jednu zasadnu chybu a to taku, ze jedla iba samotne ATB, lenze pri brani atb sa aktivuju -spiace-viry a plesne, na ktore ATB su neucinne. Cize bolo treba brat aj nieco na viry a plesne. Viem presne, preco sa na konci tak rozhodla a ako jej muselo byt :( A je smutne, ze nikto neveri... Ja mam neuroboreliozu a v lumbalke mi vysla encefalitida a taktiez HSV virus a co je tlak, tak skleroza multiplex RS, lenze neberiem kortikoidy ale ATB, riesim neuroborelu a viry, je mi dobre, lepsie ako bolo no nejake nasledky zostali. Ale verim, ze na liecbe prejde vsechno. Najhorsia je ta brain fog, stavy ako po opici ale horsie a do toho prudka bolest hlavy a za ocami... No skoda, ze sme sa nezonamili, nedopadlo by to takto :(

  16. Ledna 2018, 19:22 Karel reaguje:

  Editka nebrala jen samotná antibiotika, užívala i spoustu doplňků. Nebo spíš se pokoušela brát, vyzkoušela jich velké množství, ale na většinu měla děsné reakce, říkala, že to ani nejsou herxy, že prostě její tělo nezvládá jakoukoli zátěž. Pravidelně dlouhodobě brala třeba oregano olej, a i další věci, které si už nepamatuji. Každopádně to celá léta studovala, měla o borelioze velký přehled. Držím palce, ať se z toho v rámci možností dostanete.

 7. reaguj | 16. Prosince 2017, 01:24 David reaguje: [mail]

  Až dnes jsem se dozvěděl o Editině smrti a o celém jejím tragickém osudu.. Dřív jsme si psali na lide.cz na fóru o sebevraždě. Ještě na té staré verzi. Je to pár let zpátky už a prakticky jsem ji tam poznal jako dospívající slečnu, zřejmě ještě před tím, než u ní nějaká nemoc propukla. Vždy mi přišla neobyčejně nádherná a svými názory jedinečná. A po tom, co jsem si to tu mohl celé přečíst.. jsem zarmoucen nad jejím osudem. Nad tím, že tak výjimečná osobnost toho musela tolik protrpět a nikdo ji nedokázal pomoci a nikdo ji nechytl za ruku. Tak, jak viděla ona svět, by ho měli vidět všichni. Protože hodně pravdy ve svých myšlenkách napsala a musela v sobě mít tolik pokory, že člověku až zůstává rozum stát. Nikdy jsme se neviděli osobně, ale z videí opravdu působí jako andílek a z toho, co napsala i andělem být musela. Je mi vážně líto, že jsem s ní nenavázal hlubší vztah a nemohl ji více poznat. Je to šíleně smutné, že tak mladá, talentovaná, oduševnělá, skromná a pokorná dívka, která chtěla jen žít, musela trpět po všech stránkách. Mrzí mě, že jsem neusedl na lavičku a za tu ruku ji nechytl.. Kéž bych ji mohl poznat více. Snad už nezažívá žádná muka a pokud opravdu věřila v Budhismus, věřím, že došla svého klidu.

  16. Prosince 2017, 12:24 David reaguje:

  A jestli se můžu zeptat, co se stalo s domkem, ve kterém bydlela? :)

  20. Prosince 2017, 15:20 Karel reaguje:

  Díky Davide za vzpomínku, je hezké, že na Editku někdo myslí. Domek je prodaný.

 8. reaguj | 10. Prosince 2017, 13:30 Ján SK reaguje:

  Ahoj, úprimnú sústrasť pozostalým, veľmi smutný príbeh 6 želám si aby sa takéto prípady niky nestali.
  Žijeme v prebytku a technologického pokroku pritom vlastnému telu a prírode okolo nás stále nerozumieme. Borelióza stojí tak veľa ľudských síl po celom svete a stále sme na ňu prikrátky, počet prípadov neustále rastie, lekári sú bezmocní 10
  Prajem každému pevné zdravia, čistú myseľ 13 a úprimnú lásku 15

 9. reaguj | 17. Listopadu 2017, 16:44 Adelka reaguje:

  Karle vzpomínat nestačí. nepřemýšlel jste ten příběh posunout. směr lékaři, lékařská komora, ministerstvo Z,,,\r\n

  05. Prosince 2017, 11:49 Karel reaguje:

  Asi myslíte si stěžovat na postup a jistou lhostejnost lékařů a lékařského systému v jejím případě. I já coby laik si v případě boreliozy uvědomuji, že její léčba je nejspíš u nás podceňována. Dlouhodobější kombinace antibiotik předepíše jen několik málo lékařů v republice. Na druhou stranu, Editce to mnohaleté užívání vysokých dávek antibiotik bezesporu uškodilo, proto bych neřekl, že je v tomto ohledu vhodným případem k argumentaci na změnu přístupu lékařské komoy k léčbě borelizy. Nehledě na to, že u chronické formy ona sama spíš věřila na ne-antibiotické protokoly. A těžko říct, jakou roli hrála borelioza v tom, co prožívala poslední dva měsíce před smrtí. Asi velmi důležitou, ale Editka sama si myslela, že v tom musí být ještě něco jiného. Což podporuje i to, že jí v té době našli v mozkomíšním moku herpes viry. Možná tohle bych lékařům vyčítal, najdou jí něco takového a nic s tím nedělali. Já měl opar jednou v životě a nebylo to nic příjemného, když má člověk jeho viry v mozku, musí to být miliónkrát horší.

 10. reaguj | 05. Srpna 2017, 20:18 Karel reaguje:

  Přidal jsem na youtube pár videí, stačí kliknout na "Karel" u tohoto příspěvku.

1-10 | 11-20 | 21-25

 

2017 E-mail